pomoce dla mam

Myślę, że dużą pomocą są wszelkie plenery/terminarze, które ułatwiają one pracę. Nie ma takich w języku polskim, przeznaczonych tylko dla edukujących domowo, ale być może niedługo się doczekamy. Natomiast znalazłam kilka ciekawych w języku angielskim. Teraz już prawie każdy zna ten język więc zachęcam do przetestowania.
Obserwuj tablicę Terminarze ED należącą do użytkownika Mag.
Może komuś pomoże w organizacji pracy :
do pobrania tutaj


Kiedy zaczynałam miałam nie lada problem: jak, gdzie i kiedy?  Mimo mojego wykształcenia trudno mi było zabrać się do twórczej pracy.
Zakupiłam więc pakiet książek jaki proponuje MEN i tym się posługiwaliśmy, ale miałam już serdecznie dosyć tej monotonii, a dzieci szczególnie.
Więc zaczęłam szukać inspiracji i tak zrobiło się tego tak dużo, że zaczęłam się w tym gubić. Bardzo dużo czasu poświęcałam na organizację zajęć. Postanowiłam więc poszukać pomysłu jak organizować sobie prace w ED. Znalazłam bardzo fajne pomoce tutaj niestety po angielsku, ale mnie to nie odstrasza:). Aktualnie można ściągnąć terminarz na rok 2013/2014 za darmo. Trzeba się tylko zalogować. To pierwsza strona terminarza, który ściągnęłam:
W środku znajdziecie plany tygodnia na każdy dzień roku, zasady domowe, listy zadań dla całej rodziny i wiele innych. Terminarz ten został stworzony z myślą o rodzinach chrześcijańskich. Znajdziemy tam pytania takie jak:
Jak skoncentrować nauczanie domowe na oddawanie czci Bogu w wypełnianiu Jego woli przez dzieci i całą rodzinę?


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza